A fülpiercingek körében a tragus egy apró, mégis mutatós piercing. A tragus a hallójárat előtt található porcban, vagyis a fülcsapban elhelyezett piercing. Nem olyan feltűnő, mint a fülcimpa vagy a helix, ám közelebb hozza arcodhoz a csillogást, így biztosan feltűnik majd másoknak. Mivel a tragus a fülnek egy aprócska területe, ezért kisebb, látszólag egyszerűbb ékszerekkel mutat jól igazán, arra csábítva másokat, hogy közelebbről is szemügyre vegyék. Kínálatunkból számtalan dizájnt választhatsz, amelyekkel mindenkit elkápráztathatsz magad körül.
A tragus piercing a finomság és a vakmerőség közötti egyensúlyt képviseli. Egy divatos darab, amelyet nem lehet nem észrevenni. Ez az az apró részlet, ami kiegészíti a tökéletes megjelenést, a szikra, ami beragyogja az egész outfited. Természetesen ennek a piercingnek az egyszerűsége jól mutat más, extravagánsabb fülkiegészítőkkel, ahogyan azt Zoë Kravitz is gyakran bebizonyítja ragyogó ékszerkombinációival.
Alternatíva lehet az anti tragus piercing, ami a rendes tragus piercinggel szemben helyezkedik el a fülcimpa feletti porcredőben. Itt helyet kaphatnak nagyobb ékszerek, ha azok jobban passzolnak stílusodhoz. Továbbá, mindkét esetben kedvedre kombinálhatod az ékszereket a kreatív dupla tragus piercinggel, ami vitathatatlanul kiemeli személyiségedet.
Gyűjteményünkben számos csodás kincs található tragus piercinghez: karikák, labretek és barbellek. Ezek az ékszertípusok ideálisak a tragushoz, hiszen elérhetőek kisebb méretekben is. Ám minden egyes dizájnnak megvan a saját hangulata, biztosan hamar megtalálod a hozzád illő gyöngyszemeket.
Egyszerűbb, minimalista megjelenéshez válaszd a végtelen karikát klasszikus arany vagy ezüst színben, esetleg szivárvány kivitelben. Ha csillogást és ragyogást keresel, imádni fogod ezt a kősoros kapcsos karikát, ami megragadja a fényt és finoman magára vonja a figyelmet. Ha ennél is merészebbet szeretnél, ez a színes labret mintával remek választás. Igazán megmutatja ki is a Királynő.
Bármilyen is legyen a stílusod, garantáltan van valamink, amivel megkoronázhatjuk azt. Nézz körül és győződj meg róla magad.
GYIK – Tragus-piercing
Mi a tragus ékszer általános mérete?
A tragus karikák és patkók szabványos vastagsága 1,2 mm, átmérőjük pedig általában 6 vagy 8 mm. Minél szélesebb a karika, annál kisebb nyomást helyez az ékszer a piercingre a karcsúbb ív miatt, ám több helyet foglal el. Az, hogy mi számodra a legjobb, az attól függ, hogy mi a kényelmesebb a fülformádhoz. Ha bizonytalan vagy, kérj tanácsot pierceredtől.
Labret és barbell esetén a szárvastagság 1,2 mm, a hosszúság pedig 6 mm. A barbell két végén egy-egy golyó található, akár egyenes vagy hajlított szárú, ezért több helyet foglal el a tragus belső felén, mint a labret, amelynek lapos talpa van. Az általános golyó méret 3-4 mm.
Ne feledd, ha piercinged méretétől eltérő, vékonyabb szárú ékszert viselsz, akkor az alkalmazkodik és összébb nő, így a későbbiekben nehezebben tudsz majd vastagabb karikákat behelyezni.
Mennyire fáj a tragus piercing szúrása?
Egy 1-10-ig terjedő skálán a tragus szúrása 4-es. Fáj egy kicsit, de biztosan túléled és a végén örülni fogsz, hogy kiszúrattad a füled. Természetesen csak olyan képzett piercernél csináltasd, aki megbízható és betartja a megfelelő eljárást.
Mennyi idő alatt gyógyul be a tragus piercingem?
A porc általában nem olyan puha, mint a fülcimpa, ezért hosszabb a gyógyulási ideje. A tragus piercing gyógyulási ideje minimum 6-12 hónap, de tovább is eltarthat, ha nem megfelelően ápoljuk. Óvd megfelelően piercingedet a gyulladástól és az indokolatlan nyomástól.
Hogyan ápoljam a tragus piercingem a gyógyulási idő alatt?
A kezdeti gyógyulási idő alatt naponta kétszer tisztítsd piercinged: egyszer szappannal és vízzel, egyszer pedig sóoldattal. Ezenkívül fontos, hogy ne fogdosd a piercinget amíg az teljesen be nem gyógyult, különben begyulladhat és irritálódhat. Ne cseréld és ne is vedd ki az ékszert.
Ügyelj arra, hogy ne aludj a gyógyulásban lévő füleden. Sokan csak az egyik fülbe szúratnak tragus piercinget, de ha mindkettőbe szeretnél, várd meg, míg az egyik begyógyul mielőtt a másikat is szúratnád saját kényelmed érdekében. Így továbbra is tudsz telefonálni vagy fülhallgatót hordani az egyik füledben, míg a másik gyógyul.
Hogyan cseréljem a tragus ékszerem?
Ameddig a tragus piercinged gyógyul hagynod kell a piercer által beszúrt ékszert a helyén. Egyenes szárú barbell vagy labret használata ajánlott karika vagy banán barbell helyett, hiszen jobban alkalmazkodnak lehetséges duzzanatokhoz. Amint teljesen begyógyul, bármilyen ékszerre válthatsz, amire csak szeretnél.
A tragus ékszer cseréje nehézkes lehet, hiszen kis területről van szó. Menj biztosra, és ismerd meg az ékszer zárműködését mielőtt viselni szeretnéd. Termékeink többsége könnyen használható zártípussal rendelkezik, így például a kapcsos karikák vagy a belső menetes barbellek és labretek, amelyek a tragus elülső felén egyszerűen nyithatóak és zárhatóak.
Ékszercsere előtt mindig moss kezet és sose hagyd piercinged sokáig üresen, mert gyorsan összeforrhat, megnehezíthetve az új ékszer behelyezését.
Hogyan tartsam tisztán a tragus ékszereim?
Minden piercingékszerünk vegyszermentes, száraz mikroszálas kendővel tisztítandó gyengéden. Igazán egyszerű, és mégis sokat számít, ha azt szeretnéd, hogy kincseid a lehető legjobban mutassanak.
Melyik a legjobb alapanyag tragus ékszerhez?
Új piercingekhez mindig titán, PTFE vagy bioplaszt ékszereket ajánlunk, hiszen kíméletesek a bőrrel, főként, ha nikkel allergiád van. Ezen felül a 14k arany vagy az orvosi acél is remek és stílusos választás.