Igazán csinos piercingékszer a labret. Ha a kényelemről és komfortról van szó, ez a kis apróság a legjobb barátod. Nézd meg hatalmas kollekciónkat, és találd meg kedvenc labret piercingjeidet, a számodra megfelelő kivitelben. Válassz számos méret és anyag, többek között titán, orvosi acél és 14 karátos arany közül, és gyors kiszállításunkkal pillanatok alatt elvisszük hozzád a választásaid.
A labret piercingékszer egy rövid szegecs, amelynek egyik végén egy dekoratív minta található, mint egy színes kő, vagy egy gyémánt hatású golyó, a másik végén pedig egy lapos talp. A felső rész levehető, így könnyen behelyezhető a piercingbe, a lapos hátoldal pedig lehetővé teszi, hogy a labret olyan piercingekben is kényelmesen elférjen, ahol más piercingékszereknek nincs elég hely. Ez megkülönbözteti a labret szegecsékszereket a barbellektől és a karikáktól, hiszen még olyan helyeken is divatos látványt biztosít, ahol azok nem feltétlenül illeszkednek jól, persze az anatómiádtól függően.
A labret piercingek helyet kaphatnak fülben, ajakban és nyelvben. Valójában az összes fülpiercingben jól mutat a labret, legyen az helix, tragus, daith, rook, vagy akár fülcimpa. Az emberi fül a zugok és rések csodálatos labirintusa, és a labret a lapos hátoldalával biztosan talál helyet még a legburjánzóbb szépségeknek is, mint ez a különböző méretű kövekből álló ragyogó ív. Ha a díszítőelemek kicsik, akkor több is elférhet, mondjuk a helix melletti lapos porcfelületben, amelyet flat fülpiercingnek hívunk. Mindenesetre a labret piercing rengeteg teret hagy a kreatív oldalad kimutatására, a szabad önkifejezésre.
Az ékszer neve az ajakpiercingekkel való szoros kapcsolatnak tudható, mivel a latin ajak szóból, a labrumból ered. Így nem meglepő, hogy a legtöbb ajakpiercinghez kitűnően használható, és még egy minimalista dizájn is mesésen mutat bennük. Akár Madonna, Monroe, Ashley, Labret vagy Side labret piercinged van, a lapos hátoldal kényelmesen ül a fogaid és az ínyed mentén. Épp úgy, mint a fülelhelyezéseknél, úgy a jól bevált dupla ajakpiercingek bármelyikében, legyen az Angel bite, Snake bite vagy Spider bite, szabadon összeállíthatsz egy egyedi kompozíciót.
Végül pedig, ugyanez az előny vonatkozik a labret nyelvpiercingben való viselésére. Kényelmes lehet, ha az ékszer nyelv alatti része a lehető legkevesebb helyet foglalja el. Továbbá kevesebb anyag ütődik a fogakhoz, ami kétségtelenül előnyös. Az ajak vagy a nyelv esetén érdemes lehet PTFE anyagból készült, rugalmas ékszereket is beszerezni, hiszen a test ezen része sok mozgásnak van kitéve.
A labret piercingékszerek általában két zárszerkezet egyikével működnek. Az egyik a push-in labret, amelynek dekoratív felső része egy kis hajlított tűvel rendelkezik, amelyet egyszerűen be kell nyomni az üreges szárba. A hajlításnak köszönhetően a tű biztosan a helyére kerül, véletlenül se enged el, ám mégis bármikor kihúzható. Különösen nagyszerű, ha a pillanat hevében cseréled az ékszereidet, hiszen a szárat hagyhatod a piercingben és elég magát a dekoratív felső részt kicserélni egy másikra.
A másik változat menetes, tehát le kell csavarni a felső részt és rácsavarni egy másikat. A menet lehet a szár belső vagy külső oldalán is. Mi a belső menetes kialakítást javasoljuk, mert a külső menet felszakíthatja a bőrt, amikor a szárat átszúrod a piercinglyukon. Ez a zártípus is kényelmes egy spontán ékszercserénél, bár egy kicsit több munkával jár.
Szóval menj csak, tekintsd meg választékunkat. Egyedi stílusodhoz illő darabokat kínálunk, legyen szó színes egyszerűségről, vagy valami vadabbról, mint például ez a gyönyörű, elegáns arany keretezett drágakősor. Kollekciónkban mindent megtalálsz, és alig várjuk, hogy lássuk, mit választasz. Bárhogy is döntesz, biztosan mesés leszel.
GYIK – Labret-piercingek
Mi a labret általános mérete?
A labret általános vastagsága 1,2 vagy 1,6 mm, ám az előbbi a gyakoribb. Szára rövid, általában 6 vagy 8 mm, ám megtalálhatóak akár 14 mm-es hosszúságban is.
Milyen alapanyagokat használhatok?
A labret piercinghez a szokásos piercingékszerek anyagait használják. Egy kitűnő, masszív választás a titán, amely nikkelmentes és kíméletes az érzékeny bőrrel. Épp ezért ajánlunk általában titán ékszereket új piercingekhez.
Ott van még az orvosi acél, amely kifejezetten az emberi testben való használatra készült anyag. Könnyű és tartós, bár tartalmazhat némi nikkelt.
Nyelvpiercing esetén, a fém ékszerek azonban nagy a valószínűséggel károsíthatják a fogakat, ezért érdemes megfontolni a rugalmasabb lehetőségeket, például a PTFE-t.
Mennyi idő alatt gyógyul be egy labret piercing?
Ez teljesen a labret piercing elhelyezkedésétől függ. Az ajakban vagy a nyelvben lévő piercingek általában 3-6 hónap alatt begyógyulnak. A legtöbb fülpiercing 6-12 hónap alatt gyógyul, míg a fülcimpa 2-4 hónap alatt a puhább szövet miatt.
Fáj a labret piercing?
Az ajak-, és nyelvpiercingek kicsit fájnak, egy 1-10-es skálán 2-es a fájdalomszint. Általában a fülpiercingek is kevésbé fájdalmasak, ám a rook és a daith piercingek kivételnek számítanak, a fájdalomszintjük 6/10. Ez sem olyan rossz, úgyhogy ne félj, menj és csináltasd meg a piercinget, amelyről mindig is álmodtál.