Bizonyára nem meglepő, hogy a fülcimpapiercing a fülcimpán, a fül alsó, puha részén található. Ami meglepő, az az, hogy milyen sokféleképpen díszítheted a fülcimpát, és stílustól függetlenül csodásan nézhetsz ki. Nézd meg ékszerkollekciónkat, ahol dizájnok, méretek és anyagok, például 14K arany vagy orvosi acél hatalmas választékát találod. Mindenki számára kínálunk kincseket, és szupergyors szállításunknak köszönhetően pillanatok alatt már viselheted is őket.
Bár rengeteg féle fülpiercing létezik, amelyek az elmúlt évtizedekben hatalmas népszerűségre tettek szert, a fülcimpába szúrt piercing máig a legikonikusabb és az is marad. Nevezhetjük minden piercingek anyjának is, hiszen ez a típus több ezer éves múltra tekint vissza. Már az ókori fáraónak, Tutanhamonnak is volt fülcimpapiercingje. Érdekes, hogy ez a divat a reneszánsz idején került be a nyugati kultúrába, amikor főleg a tengerészek viselték. Néhány évszázaddal később már az előkelő társaságok divatőrülete volt, hölgyek és urak számára egyaránt. Más szóval a fülcimpapiercing mindenkin jól mutat.
Nem kell tehát hagyományos stílust választanod, amikor fülbevalót keresel. Épp ellenkezőleg, a fülcimpa rendkívül sokoldalú ékszerhely, ösztönzi az egyéniséget és a változó trendeket. Mivel könnyen hozzáférhető és látható, a fülcimpapiercing az emberi önkifejezés történetének egyik alapdarabja - és ennek te is részese vagy.
A fülcimpa nem olyan kicsi, mint mondjuk a tragus, ezért több ékszer elhelyezésére is kínál helyet. Az ékszerektől elhelyezésben mutatkozó apró különbségek nagy hatással lehetnek az összképre. Egy nehéz könnycsepp alakú fülbevaló lóghat a fülcimpa legalsó részén, de egy elegáns labret sokkal játékosabbnak tűnhet, ha azt a fülcimpa felső részében helyezzük el, ezt hívják upper lobe piercingnek. Az elhelyezés szabadsága azt is lehetővé teszi, hogy két szemet gyönyörködtető darabot viselj egymás mellett, így egy egyedi dupla lobe piercinget kialakítva. Vagy akár többet is, ha nem tudod megállni, hogy ne egyszerre mutogasd az összes kedvencedet. Az ékszerek mintája harmonizálhatnak egymással, de azok akár a kontraszt erejével is ragyoghatnak mindenki meglepetésére. Te milyen ékszereket kombinálnál?
A fülcimpa nagyjából bármilyen piercingékszerhez tökéletes. Rugalmas és jól látható, így még a legmerészebb kiegészítő ötleteknek is helyet ad. Akár munkába, akár lazulásra, akár egy esti programra készülsz a városban, a nagyszerű fülcimpaékszerek feldobják a stílusodat, és segítenek alkalomhoz illően mutatni. Talán egy aranyos fülbevalóra van szükséged az édes nyári hangulathoz? Egy feltűnő kövekkel kirakott fülbevalóra, hogy feldobd a szilveszter estéd? Egy menő fültágítóra, hogy a következő fesztiválon utánad forduljanak? Bármi lehetséges, és ránk számíthatsz.
Fülcimpapiercingbe való ékszerekollekciónk a minták, a színek és a méretek mesés keveréke, biztosan megtalálod azt, amit keresel, de lehet, hogy egy teljesen váratlan darabba szeretsz bele. Kezdésképpen nézd meg legnépszerűbb karikáinkat, és böngészd végig a különböző stílusokat a minimalizmustól az extravaganciáig. Minden termékünk különböző méretekben és színekben elérhető, úgyhogy válaszd a kedvencedet és mutasd meg ki is vagy te.
A fülcimpa nagyon sok kreatív lehetőséget kínál a pontos elhelyezés, a piercingek száma és az ékszerek kialakítása terén. Teljesen megértjük, miért állta ki az idők próbáját. Keresgélj kínálatunkban, és élvezd, hogy a fülcimpadíszítés évezredei után is vannak még új és gyönyörű dolgok, amelyeket felfedezhetsz.
GYIK – Ajakpiercing
Mi a fülcimpaékszer általános mérete?
A fülcimpapiercing minimum szárvastagsága 1 mm, a szabványos méret pedig 1,2 mm. Az ékszered, legyen az bármilyen, ne legyen ennél vékonyabb, hiszen azzal a piercing összébb nőhet.
Labret esetén a szabványos hosszúság 6-8 mm. Ha pedig karikát hordanál, a fülcimpa egyik előnye, hogy bőven van hely. Épp ezért nincsen szabványos karika méret: csakis ízléstől függ, hogy milyen átmérőjű karikát hordasz.
Mennyi idő alatt gyógyul be a fülcimpapiercingem?
A fülcimpa gyógyulási ideje sokkal rövidebb, mint bármelyik porcos piercingé, hiszen a szövet sokkal puhább. Emiatt is ennyire elterjedt. A gyógyulási idő körülbelül 2-4 hónap.
Hogyan ápoljam a fülcimpapiercinget a gyógyulási idő alatt?
Óvatosan tisztítsd meg a piercinget naponta kétszer. Tanácsoljuk, hogy egyszer érzékeny bőrre való szappannal és vízzel, egyszer pedig sóoldattal tisztítsd. A sóoldat segít leszárítani a sebet, de ha túlzásba esünk, akkor irritálhatja is. Légy türelmes. Ezenkívül fontos, hogy csak tisztításkor nyúlj a piercinghez. Ellenkező esetben, akár be is fertőzheted a piercinget a kezedről származó baktériumokkal.
Mikor cserélhetem ki az ékszert a fülcimpapiercingemben?
Mialatt a lobe piercing gyógyul ne vedd ki az ékszert, amelyet a piercer behelyezett, különben beforrhat a lyuk. Az ékszert csak a piercing teljes gyógyulása után cseréld ki. Még ekkor se hagyd a lyukat üresen, mert bár már nem valószínű, hogy teljesen beforr, de kicsit szűkebbre nőhet, ami megnehezíti az ékszerek későbbi behelyezését.
Javasoljuk, hogy a gyógyulási időszak alatt viselj egyszerű fülbevalót. A karika túl könnyen mozog, és folyamatosan irritálja az új piercinget, így lassítva a gyógyulási időt. A szárhossz azonban egy számmal nagyobb legyen, mint a szokásos hossz, figyelembe véve a lehetséges duzzanatot. Ha a gyógyulás befejeződött, azt hordhatsz, amit csak szeretnél. Te mit hordanál?