Blog Thumbnail

Minden a Dermál Piercingekről

Merülj el a Felszíni Dermál Piercingekben: Tudnivalók

A dermál piercing, más néven egypontos piercing, az utóbbi években rendkívül népszerűvé vált. A dermál anchorokat számos testrészen viselheted, például a mellkasodon, a szemed és a füled körül, valamint a karodon.

A dermál piercingekkel a lehetőségek száma végtelen.

Más piercingektől eltérően ez az ékszer egy cserélhető díszes fejből és egy másik, a bőr alá helyezett darabból áll. A bőr alá helyezett rész lehet egypontos anchor vagy anchor talp. Mindkettő néhány milliméterrel a bőr alá kerül. Van rajtuk egy menetes rúd, amibe a gyönyörű ékszerfejeket lehet becsavarni.

Az egypontos piercingek kapcsán talán hallottál már a skin diverekről. A skin diver hasonlít a dermál anchorhoz, de a legfőbb különbség, hogy egy darabból áll, így nem tudod lecserélni a fejét.

Minden, Amit Tudni Érdemes a Dermál PiercingrőlMinden, Amit Tudni Érdemes a Dermál Piercingről

Hogyan lehet dermál piercingem?

  • Először is a piercereddel együtt el kell döntenetek, hova illene legjobban a piercinged.
  • Amint megegyeztetek a helyét illetően, és a terület fertőtlenítve lett, a piercer lyukat képez egy üreges tű vagy egy bőrlyukasztó segítségével. Ezután egy dermál anchor behelyező eszköz segítségével behelyezi a dermálalapot.
  • Egyes piercerek hagyományos piercingtűt használnak; mindkét eljárás helyes. 
  • Végül felkerül az ékszerfej.

Milyen típusú ékszert viselhetek dermálként?

A dermál piercingek ékszerfejét illetően szinte csak a fantáziád szabhat határt, mindössze az a fontos, hogy a fej külső menetes legyen. A dermál anchorok golyóinak szárvastagsága 1,2 mm. De ha 1,6 mm-es fejet szeretnél használni, ezt egy konverter segítségével megteheted.

Ne feledd, hogy nem szabad kicserélni a golyót, amíg a seb be nem gyógyult. Ha előbb kicseréled, előfordulhat, hogy elforgatod az alapot a bőröd alatt, ami kellemetlen következményekkel járhat.

Miután begyógyult, eldöntheted, hogy aranyat vagy orvosi acélt, esetleg mást szeretnél viselni.

Hogyan viseljem gondját a dermál piercingemnek?

A dermál piercingek viszonylag hosszú gyógyulási időt igényelnek, általában 3-4 hónapot. Ezért fontos, hogy türelmes és óvatos legyél. A gyógyulási időszak alatt a legfontosabb, hogy tartsd be a piercered utasításait, és ne nyúlj a piercinghez a szükségesnél többet.

Ha a piercing feje túl nagy nyomást gyakorol a piercingedre, elgondolkodhatsz egy hosszabbító oszlop viselésén, hogy növeld a bőröd és az ékszerfej közötti távolságot. Egy másik megoldás a gyógyfej viselése, amivel csökkenthető a bőrre nehezedő nyomás.

Blog Thumbnail
by2