Blog Thumbnail

Minden a Fülpiercingekről

Fülcimpapiercing: Tippek, Kezelés és Szempontok

A fülcimpa a leggyakrabban piercingelt testrész. A fülcimpádban viselhetsz karikát, labretet, barbellt, sőt különféle is. Nem is beszélve az anyagok kínálatáról, amelyek közül választhatsz: orvosi acél, 14k arany, titán, PTFE.

Színek, formák, textúrák: rengeteg választási lehetőség van a fülcimpa számára!

Mit érdemes megfontolnom, mielőtt fülcimpapiercinget/fülbevalót tetetek be?

Az első és legfontosabb: veszélyes lehet, ha a füllyukasztást egy ékszerboltban csináltatod meg, nem pedig egy piercingstúdióban. Mégpedig ezért:

  1. Ők többnyire füllyukasztó pisztolyt használnak. Ezek a füllyukasztók nem sterilizálhatók autoklávban, így fennáll annak a kockázata, hogy baktériumok vagy vér marad rajtuk az előző kliensről.
  2. A füllyukasztó pisztoly másképp lyukaszt, mint ahogy egy hivatásos piercer teszi. A hivatásos piercerek üreges tűkkel dolgoznak, ami eltávolít egy kis darabot a húsból, így a seb megfelelően tud gyógyulni. Ezzel szemben a pisztolyok átnyomakodnak és “kitépik” a húst, így felsértve a fülcimpádat.
  3. A hivatásos piercerek olyan tűket használnak, amelyek kicsit vastagabbak, mint a hagyományos fülbevalószárak. Ennek eredményeképpen ha a lyukasztást egy piercer csinálja, használhatsz 1,2 mm vagy akár nagyobb szárvastagságú piercingékszereket is. Ha a lyuk pisztollyal lett készítve, csak vékony szárvastagságú ékszereket fogsz tudni használni.

Azt is tanácsos elkerülni, hogy mindkét fület egyszerre lyukasztasd ki, mert egy darabig fájni fog a füled, és megnehezítheti az alvást. Ezért érdemes egyszerre csak az egyik fület piercingeltetni.

Minden a FülcimpapiercingrőlMinden a Fülcimpapiercingről

Milyen utóápolást igényel egy fülcimpapiercing/fülbevaló?

A gyógyulási időszakban az ápolással kapcsolatban elengedhetetlen, hogy kövesd a piercered tanácsait. A legtöbb piercer a következőket ajánlja:

  • Pihentesd a füled amennyit csak lehet.
  • Tisztítsd meg kétszer egy nap, vagy ahányszor csak szükséges, izotóniás sóoldattal.
  • Gyakran cseréld a párnahuzatodat, mivel rengeteg baktérium bújhat meg benne.

Fülcimpatágítás

Valószínűleg hallottál már a fültágításról, vagy talán már bele is vágtál.

Ha egyszer rászántad magad a fültágításra, azzal rábólintottál egy folyamatos testmódosításra, az elérni kívánt átmérőtől függően.

Akik legfeljebb 8 mm-ig tágítanak, sokszor képesek később visszaszűkíteni a megnyúlt fülcimpájukat.

Blog Thumbnail
by2